top of page
11.jpg

Jedná se o zlepšení celkového stavu člověka a odstranění různých problémů  i poruch pomocí velmi tenkých jehliček, které se zapíchnou do lidské kůže v určitých místech na těle.

„Léčba podle bodů života“ – takto lze přeložit slovo „akupunktura“. Jedná se o jednu z metod tradiční čínské medicíny, která vznikla zhruba před 2-3 tisíci lety. Jejím principem je zavádění jehel do přesně definovaných lokálních zón (aktivních akupunkturních bodů) povrchu těla. Vpichováním jehliček do akupunkturních bodů se spouští léčebné procesy.

Akupunktura má propojený přístup a kromě uzdravení nemocného orgánu působí pozitivně na celé tělo. Velice dobré výsledky jsou v oblasti Akupunktura a neplodnost i Akupunktura a otěhotnění.

Lidem neznalým tradiční východní medicíny se může zdát, že i samotný název procedury zní hrozivě. Je možné se cítit lépe, když vpíchnete jehlu do kůže? Není to bolestivé a nebezpečné? Může akupunktura ublížit?
 
Vlastně ne, protože mluvíme o terapii, která se praktikuje více než 2,5 tisíce let. Značné množství zastánců to označuje za zázrak, který dokáže zlepšit kvalitu života a léčit doslova vše - od depresí a alergií až po ranní nevolnosti a křeče.

 

 Výsledky různých vědeckých studií nám umožňují dospět k závěru, že akupunktura a další typy ovlivnění aktivních bodů jsou účinnou metodou pro regulaci ochranných a přizpůsobitelných reakcí těla.

3.webp

Akupunktura je bezpečná, pokud ji provádí zkušený odborník. Lze ji efektivně kombinovat s dalšími terapiemi a dosáhnout velmi dobrých výsledků, kterých nelze dosáhnout pouze jen klasickou medicínou.

  Na co je akupunktura dobrá? Akupunktura má následující účinky:


zmírňuje bolest
 

zlepšuje mozkové a srdeční funkce, vlastnosti krve

zvyšuje imunitu a odolnost vůči infekcím
 

zlepšuje mikrocirkulaci v orgánech a systémech, normalizuje krevní tlak

mění metabolismus tkání
 

zklidňuje a působí antidepresivně
 

Jak probíhá první schůzka s lékařem?

1.
Specialista začíná schůzku s celou řadou vyšetření pomocí metod východní medicíny (průzkum, vyšetření, pulzní diagnostika).

2.
Stanoví se diagnostika, na jejímž základě lékař vypracuje recept na akupunkturu (soubor bodů, které budou použity) a určí metody řešení problému.

3.
Akupunkturu lze provést již při první návštěvě.


Úvodní konzultace trvá přibližně hodinu i více (v závislosti na problému).

V Ozdravném centru Fuzhi využíváme všech možností akupunktury - náš specialista s pomocí akupunktury úspěšně odstraňuje nemoci jako je například Akupunktura a vysoký krevní tlak nebo Akupunktura a artróza, řeší též Akupunktura a hubnutí, obnovuje sílu i pomáhá bojovat proti stresu.

2.webp

Přihlaste se na konzultaci

Form Akupunktura

Již při první schůzce obdržíte kvalifikovanou pomoc a doporučení ohledně výživy, životního stylu, chování během rekonvalescence.

bottom of page