IMUNITA V ZIMĚ aneb “jak zvládnout zdravě zimní období”

Sdílet tento příspěvek

IMUNITA V ZIMĚ aneb “jak zvládnout zdravě zimní období”

Nastupuje pomalu zima a toto roční období prověří, jak jsme na tom s imunitou. Imunita je schopnost lidského organismu bránit se proti různým vnitřním a vnějším vlivům, jako jsou např. bakterie, viry, škodlivé látky nebo také cizí tkáně. Při správném fungování imunitního systému naše tělo rozezná, zda se jedná o strukturu, která je nebezpečná, a je nutné na ni reagovat.

Za to zda  máme imunitní systém schopný se bránit, je významnou měrou zodpovědný také náš životní styl a vlivy vnějšího prostředí. V zimním období se vyrovnáváme s úbytkem světla a tepla, méně přijímáme přirozenou stravu s dostatkem vitaminů a setkáváme se se  zvyšujícím výskytem nejrůznějších infekčních nemocí.

Proto si mnozí z nás kladou otázky:

Jak se dobře připravit na zimní období, abychom byli v tomto období zdraví?

Jak podpořit vhodně svou imunitu ještě v těchto měsících, aby naše tělo zvládlo dlouhou zimu, případné chřipkové epidemie a jiné tradiční zimní  nemoci?

Jak si udržet nejen zdraví, ale i energii v zimním období?

 

Odpovědi na tyto otázky můžete získat na přednášce našeho centra v rámci pravidelných dnů otevřených dveří, které pořádáme vždy 3. čtvrtek v měsíci. Naše fyzioterapeuta Monika Růžičková představí různé techniky a možnosti, jak posílit a udržet naši imunitu a energii z v zimním období z pohledu přírodní medicíny. Informace o odpovědi na Vaše dotazy zkušené fyzioterapeutky Vám pomohou se správnou strategii zdravého životního stylu v období zimy.

 

V rámci přednášky získáte informace:

  • jak čínská medicína pohlíží na naši imunitu;
  • jak propojit různé ozdravné a terapeutické techniky s fytoterapií a přírodními postupy k udržení zdraví v období zimy;
  • jak zvládat zimu v dobré kondici a s energií přírodní cestou;
  • o chybách, kterých se v zimních měsících dopouštíme a tím si sami oslabujeme vlastní imunitu; aj.

 

Zima je krásné období a určitě si ho dokážeme užívat více, jsme -li zdraví. Přijďte 21. 11. 2019 na Den otevřených dveří našeho centra a získáte zajímavé informace, jak přirozenou a přírodní cestou podpořit svou imunitu a tím i své zdraví v zimě.

 

Svou rezervaci na tuto přednášku můžete realizovat zde:  https://www.fuzhi.cz/kalendar-akci