Kvalitní a zdravý spánek, přednáška 10.10.2019

Sdílet tento příspěvek

Kvalitní a zdravý spánek, přednáška 10.10.2019

Paradoxem dnešní doby je, že se chceme být úspěšnými, zdravými, šťastnými a řešíme, jak na to. Ale jednu z nejdůležitějších částí zdravého života – spánek –  velmi podceňuje.

Říkáme si často, že přece neprospíme třetinu svého života, jsme přeci aktivní a výkonní lidé. Jenže – náš organizmus má své limity a nedostatek zdravého, kvalitního spánku  se projeví na našem výkonu, zdraví i spokojenosti.  Faktem zůstává, že zdravý spánek je nevyhnutelný pro regeneraci našeho těla jako celku. Začíná to  od  nervového systému, což se  projevuje na naší  psychice a duševní činnosti. Ta se projevuje na soustředění a koncentraci, na naší paměti, pozornosti, vnímání, myšlení a rozhodování, psychomotorickém tempu a reakcích, na kreativitě, tvořivosti i naší vůli. Všechny tyto funkce pak nesprávným životním stylem, nesprávnou spánkovou hygienou trpí a nefungují tak, jak bychom chtěli, nebo jak by bylo potřebné (zvýšená únava během dne, chybovost v práci, podrážděnost, neschopnost se soustředit, zhoršení výkonu, špatné soustředění při rozhodování, snížení koncentrace a reakcí, psychomotoriky, zhoršení paměti, podrážděnost, iritabilita, nebo naopak, pokles vůle a apatie.) Mnohdy se dostáváme tímto způsobem k pocitu vyhoření a nezájmu o svůj vlastní život. Necítíme se šťastní a spokojení.

Trpíte-li špatným spánkem, budíte se velice často, nedaří se vám lehce usnout, probouzíte se unaveni, vyčerpaní; nečekejte a začněte tuto problematiku řešit s odborníky a specialisty. Kvalita spánku závisí na mnoha detailech, které můžete ovlivnit. Záleží jen na vás, zda a jakou cestu ke kvalitnímu spánku zvolíte. Zda zůstanete u praxe “vem si prášek” nebo zvolíte aktivní cestu řešení příčin vaší nespavosti či nekvalitního spánku. Naši specialisté vám rádi přestaví různé  způsoby a možnosti, jak docílit zdravého a kvalitního spánku.

Děláme také osvětové přednášky zaměřené na jednotlivé části zdravého životního stylu. Sledujte náš kalendář akcí nebo Facebook a dozvíte se vždy včas, jakému tématu a kdy se věnujeme. Srdečně vás zveme na návštěvu našeho centra.

https://www.facebook.com/events/341327759953346/