top of page

Element DŘEVO: játra - žlučník

Jaro z pohledu tradiční čínské medicíny je obdobím elementu DŘEVA, ke kterému patří orgány játra - žlučník. Jednotlivá období mají svou osobní charakteristiku, která je součástí diagnostiky zdravotního a emočního stavu. Zároveň přidělená orgánová soustava je v tomto období nejvíce aktivní je potřeba ji vhodným způsobem posilovat a to jak vhodnou stravou tak případnými bylinami a přírodními doplňky. Jednotlivé elementy se vzájemně podporují nebo v případě disbalancí na sebe přenášejí část problémů. Tyto vzájemné vztahy je také dobré znát.

V průběhu roku Vám zde budeme jednotlivé elementy roku představovat z různých pohledů.

Element dřeva vytváří naši mentální čistotu a schopnost se zaměřit, plánovat a dělat rozhodnutí.

Silně přetížený element dřeva může způsobit nadměrnou mentální aktivitu – např. u člověka, který všechno a každého organizuje. Takový člověk má patrně potíže s odpočíváním, bývá náchylný k migrénám a bolestem hlavy v oblasti spánků. Změna období již nastala, a proto je dobré vědět, jak v tomto období o sebe pečovat.

Pod vlivem jater jsou: postranní části trupu, svaly, šlachy, žlučník, oči, urogenitální orgány, slinivka, proto i tady mohou nastat potíže.

Pod vlivem žlučníku jsou: hrudník, játra, hýždě, kolena, dolní končetiny, osm obratlů hrudní páteře, zuby, mozek.

Fyzické projevy oslabení jater - sledujeme změny těla a tělesné pocity:

  • nevolnost až zvracení, bolesti břicha v pravém podžebří, ztráta chuti k jídlu;

  • žlutavé zabarvení kůže a sliznic, hlavně bělma očí,

  • neutišitelné svědění kůže;

  • tmavě zbarvená moč, nebo světle zabarvená stolice;

  • chronická únava a problémy s očima;

Projevy oslabení jater:

snadná tvorba modřin; zvětšení prsů u mužů, impotence; poruchy menstruačního cyklu a další hormonální poruchy; neschopnost otěhotnět; gynekologická onemocnění; velké zvětšení dutiny břišní; úbytek svalové hmoty; zmatenost a letargie; krvácení do zažívacího traktu a další.

Oslabený nebo nemocný žlučník:

zánět žlučníku, žlučníkové kameny, karcinom žlučníku; nadýmání, napětí v břišní stěně; hořkost v ústech, zvracení, bolesti hlavy, ztuhlost šíje a ramen, hemeroidy a bolesti kloubů po dráze meridiánu; záchvaty horečky, nebo zimnice a další.

Psychické projevy energetického oslabení žlučníku a jater:

Žlučník: ustavičná vznětlivost, nedostatek tvořivosti, nesamostatný úsudek, zamlžené myšlení, neschopnost praktického uskutečnění životních plánů, zvýšená pozornost vůči detailům – puntičkářství, nadměrné přebírání zodpovědnosti, chronická nespokojenost, netrpělivost, neadekvátní reakce na počasí, potíže se spánkem, deprese.

Játra: agresivita, přehnané sebevědomí, chvastounství, nebo naopak nerozhodnost, opatrnost, nepořádnost, nadměrná sebekontrola, pocit slabého sebeovládání, nevyrovnané chování a emoce, výbuchy zuřivosti, impulsivní projevy, zvýšená podrážděnost, neustálé výmluvy, přecitlivělost na hluk, silné vůně a chutě, frustrace, nepružnost myšlení, přepracovanost s pocitem neschopnosti se uvolnit, přílišné plány, tvrdohlavost, vztek na ty, kterým se daří.

ORGÁNOVÉ HODINY JATER:

Játra mají nejvyšší aktivitu v čase 01:00 – 03:00. Proto se berou podpůrné prostředky zaměřené na játra večer. V případě intenzivních ozdravných kůr jsou doporučení intenzivnější a mohou být uvedená ráno i večer.

Pro toto období jsou vhodné produkty pro podporu: JATER a ŽLUČNÍKU

Určitě jste hodně slyšeli nebo četli o jarní detoxikaci.Tělo ale nestačí jen vyčistit, detoxikovat. Při každé očistné proceduře je potřeba tělo také doplňovat, dovyživit. Jen tehdy bude tělo zdravé, odolné proti vnějším vlivům. A v období jara, tzv. období větru, je těch možných ataků na naše tělo docela hodně. K podpoře těla při jarním očistném startu slouží naše speciální směsi bylin, které jsou zaměřené na podporu jater a žlučníku.

Čím můžeme v tomto období podpořit játra - žlučník?

Jednotlivé produkty představíme v dalších článcích. Seznámit se s nimi můžete již nyní na našem eshopu nebo nám můžete zavolat či napsat, rádi Vám pomůžeme s výběrem.

KAPSLE CZU PU - Detoxikuje játra, obnovuje poškozené buňky jater, podpůrný prostředek při léčbě hepatitidy B, chronické hepatitidy.

Pro lidi, kteří mají zvýšené jaterní testy (zvýšený bilirubin).

Jako detoxikační prostředek v období března a dubna u lidí, kteří mají psychicky náročné zaměstnání a mívají bolesti v podžebří, občasné pálení či svědění očí nebo trpí na záněty spojivek v průběhu roku).

Dávkování: 2 kapsle 2x denně

Kdy použít:

  • detoxikuje játra, obnovuje poškozené buňky jater

  • podpůrný prostředek při léčbě hepatitidy B, chronické hepatitidy

  • podpůrný prostředek při počátečním onemocněním cirhózou jater

  • zánětlivá onemocnění očí27 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Opmerkingen


bottom of page